fbpx

Dovolená a poznávací cesty do Vietnamu

Poznávací zájezdy do Vietnamu

Minority severního Vietnamu

Ha noi Ha noi
Délka: 8 Dnů
Počet: 1 - 16 osob
Z: Ha noi
Maximální počet: 16
Do: Ha noi
Destinace: Vietnam
Jazyk: Anglicky mluvící průvodce. ( Možnost Českého průvodce za příplatek )
Transport: Bus Train
Po příletu do Ha noi vás na letišti bude čekat váš průvodce. Následuje 45 minutový přejezd do centra Ha noi na hotel. Po zbytek dne je volná zábava na prozkoumání okolí.

1 Den: Hanoi - přílet do Vietnamu

Po příletu do Ha noi vás na letišti bude čekat váš průvodce. Následuje 45 minutový přejezd do centra Ha noi na hotel. Po zbytek dne je volná zábava na prozkoumání okolí. Večeře na vlastní náklady. 

2 Den: Hanoi - Hoa Binh ( S,O,V)

Po snídani na hotelu se přesuneme připraveným autobusem do města Hoa Binh, kam dorazíme přibližně v 10:00 hodin. Přesuneme se na loď a po čtyřhodinové plavbě se dostaneme do Mai Chau. Plavba je po jedné z největších přehrad v JV Asii. Po cestě uděláme dvě zastávky u etnik Moung a Dzao. Oběd si dopřejeme v rodinném kruhu Muong. Předpokládaný příjezd do Mai Chau je okolo 16:00. Po zbytek dne je volná zábava a na večer je možnost zhlédnout lidové tance. Noc v Mai Chau. 

3 Den: Mai Chau - Son La ( S,O,V)

Po vydatné snídani se projdeme po vesnici Mai Chau a budeme mít možnost sledovat minoritu Thai. Následně opustíme Mai Chau a vydáme se do města Son La. Po cestě z Mai Chau budeme mít možnost sledovat vesnice v malebné krajině zvlněných hor. Cestou se zastavíme i na krátký výšlap v blízkosti Xa Linh, kde navštívíme minority Hmong a Muong. Při následné cestě do města Son La, uvidíme bezpočet čajových plantáží. Po příjezdu do Son La navštívíme místní vězení, které bylo využíváno za dob Francouzské nadvlády na uvěznění vietnamských revolucionářů. Dále navštívíme místní malé muzeum lidových umění. 

4 Den: Son La - Dien Bien Phu ( S,O,V)

Opustíme město So La a zastavíme se na Thuan Chau marketu, který je hojně navštěvovaný obyvateli okolních hor. Dále přejedeme přes Pha Din hřeben, abychom mohli pokračovat do Dien Bien Phu, kde se odehrávaly největší boje za svobodu Vietnamu proti Francouzům. V dnešní době jsou domy zrenovovány a využívány jako muzeum, kde je vyobrazeno jak vše probíhalo. Jedna z největších zajímavostí je zrenovovaný bunkr Francouzského velitele Colonel de Castries. Noc strávíme v Dien Bien Phu, které je nedaleko laoských hranic. 

5 Den: Dien Bien Phu - Lai Chau (S, O, V)

Dnes nás čeká po snídani dlouhá cesta autobusem překrásnou vlnitou krajinou do Lai Chau, dříve známo jako Tam Duong. Tato horská oblast je obydlena minoritami, které je možno vidět na mnohých tržištích, kam denně chodí prodávat své produkty. Na noc zůstaneme v Lai Chau a je nutno podotknout, že v této oblasti je ubytování velice jednoduché jelikož se nacházíme v oblasti, kam zavítá jen hrstka cestovatelů. 

6 Den: Phong Tho – Sapa (S, O, V)

Po snídani bude následovat odjezd do Sapa. Sapa byla objevena na začátku minulého století Francouzi, kteří se sem jezdili ukrýt před teplem v určitých ročních obdobích. V nadmořské výšce vice než 1000m jsou dny teplé, ale noci příjemně chladné. Místní minority jako Hmong a Dao přichazí do Sapa obchodovat. Impozantní hory Fan Si Pan přináší do města Sapa nádech alpského městečka. Hned po příjezdu do města se vydáme do nedalekého údolí na návštěvu vesnice Black Mong a vodní elektrárny vystavěnou Francouzi. Noc v Sapa. 

7 Den: Sapa – Hanoi (S, O)

Po snídani se vydáme na dlouhou cestu, při které překročíme Červenou řeku v Lao Cai. Řeka pokračuje do nádrže Ho Thac Ba a my pojedeme po jejím boku dále do města Ha noi na náš hotel. 

8 Den: Hanoi- Odlet (S)

Snídaně na hotelu a následný přejezd na mezinárodní letiště pro váš let zpět do Evropy.

Od / za osobu

Booking
Celkem:
$1,552.0
Začátek
12:00:00
16 participants left

Potřebujete pomoct? Dejte nám vědět!

+84799085660 info@vietnamck.cz Whatsapp Facebook
Důležité informace
Ubytování v hotelu v dvoulůžkových pokojích a snídaně každý den. Přejezdy klimatizovanými autobusy dle plánu. Anglicky mluvící průvodce. ( po domluvě i Česky mluvící ) Jídlo uvedené v programu ( S-snídaně, O-oběd, V-večeře ) Všechny vstupy a poplatky
Mezinárodní lety do/z Vietnamu Viza, Cestovní pojištění Jídlo, pokud není uvedeno jinak, Osobní výdaje. Jídlo, pokud není uvedeno jinak Osobní výdaje

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates