fbpx

Dovolená a poznávací cesty v Myanmaru (BARMA)

Dovolená Myanmar

Myanmar - do hloubky místní kultůry

Yangon Yangon
Délka: 11 Dnů
Počet: 1 - 16 osob
Z: Yangon
Maximální počet: 16
Do: Yangon
Jazyk: Anglicky mluvící průvodce. ( Možnost Českého průvodce za příplatek )
Vydejte se do místa, které si ponechalo i přes pohnutou historii a oblíbenost turistů svůj tradiční ráz. Díky dlouholeté izolaci je Myanmar (dříve Barma) zcela odlišná od zbylých destinací v jihovýchodní Asii.

DEN 1. PŘÍJEZD DO MYANMARU 

„Vítejte v Myanmaru“ na letišti budete uvítáni průvodcem a bude následovat přejezd na hotel. . Zbytek dne je volný čas.
V tento den není zahrnuto žádné jídlo.

DEN 2. YANGON - BAGAN - PROHLÍDKA CHRÁMŮ (S)

V časných ranních hodinách se přesuneme na letiště pro krátký let do Baganu. Po příletu do Baganu, vás průvodce provede tímto městem plým architektury. Bagan je opravdu fascinující destinací a favoritem mnoha cestovatelů. Proslulé jako město se čtyřmi miliony pagod, toto je jedno z nejbohatších archeologických nalezišť v Asii. Dnes existuje více než 2000 pagod, chrámů a klášterů - nejvíce postavených během dynastie Bagan, založil ji král Anawrahta v 1044. Návštěva Nyaung U trhu, kde váš průvodce vám pomůže objevit různé barmské tradiční snídaně a pokrmy. Snídani si můžete vychutnat v místním čajovně, která se nachází hned vedle trhu. Tento trh Nyaung U nabízí skvělou fotografickou příležitost a také příležitost pro turisty, aby se vmísili s místními lidmi v Myanmaru a sledovali jak vedou svůj každodenní život.

DEN 3. MOUNT POPA - PROHLÍDKA MÍSTNÍCH PRODUKTŮ A VESNIC - SUNSET BOAT TOUR (S)

Po snídani v hotelu pojedete na Mount Popa. To je jádro zaniklé sopky která byla aktivní před 25,000 roky, také známá jako „Mt Olympus“ Myanmaru. Sídla nejmocnějších Myanmarských "Nats" (Duchovní bytosti) a nejvýznamnějšího Nat Worship Center. Jízda od Baganu palmovou plantáží potrvá 1 hodinu. Na cestě k hoře Popa, se zastavíme abyste viděli šikovného palmové lezce, kteří sbírjí víno na vrcholu stromu, pro palmový džus a palmový cukr (jaggery). Bagan je nejen známý pro hojnost starověkých chrámů, ale také pro své vynikající řemesla. Po obědě v místní restauraci se vydáme na místo, kde budeme sledovat časově náročnou a složitou výrobu místního nadobí. Dále se dozvíte jak se v místním obchodě vyrábí nejznámější jídlo Baganu, „Pone Yay Gyi“. Tato černá pasta je vyrobena ze sójových bobů a uvidíte, jak se vyrábí, od surových sójových bobů až po hotový výrobek. Nakonec navštivte Taung Bi Village a prohlédněte si některé soukromé domy a místní podniky. I když toto místo není domovem velkých památek nebo chrámů, naše procházka touto poklidnou vesnicí je opravdu příjemnou změnou tempa, z hektického města. Přesun k řece Ayarwaddy, kde můžete strávit celý večer tím, že si vychutnáte plavbu na člunu při západu slunce nad řekou Ayarwaddy.

DEN 4. BAGAN - MANDALAY (S, V)

Po snídani v hotelu si vezmete soukromé auto do Mandalay. Po cestě můžete být svědky pravého místního života v Myanmaru. Doba jízdy bude asi 4 hodiny. Po příjezdu budete mít v hotelu svůj vlastní relaxační čas až do večera. Pak pojedeme na slavný most U Bein pro úžasný výhled na západ slunce. Tento most U Bein je 1,2 km dlouhý (0,75 mi) a byl postaven kolem roku 1850 a je považován za nejstarší a nejdelší most z teakového dřeva na světě. Procházka po mostě při západu slunce je opravdu krásný zážitek. Přesun do místní restaurace před cestou zpět do hotelu.

DEN 5. MANDALAY - AMARAPURA - SAGAING - INWA (S)

Po snídani v hotelu začneme prohlídku okolních měst Mandalay. Nejúžasnější možnost je, mít čas sledovat mnichy v době uctívání a užívat si jejich denních poviností v klášteře MaHa-GanDar-Yone. Pak budeme pokračovat do Sagaingu. Cestou navštivte Centrum hedvábného tkaní.

DEN 6. MINGUN - MANDALAY (S)

Po snídani v hotelu začněte prohlídku města. Vydáte se na výlet lodí po řece Ayerwaddy a navštivte Mingun. Pak procházka pěšky v Mingunu. Návrat do Mandalay lodí. Po obědě strávíte celé odpoledne návštěvou významných míst v Mandalay. Prohlídka města Mandalay bude zahrnovat většinu významných historických a kulturních památek ve městě.

DEN 7. MANDALAY - HEHO - PINDAYA - JEZERO INLE (S)

Po snídani v hotelu, transfer na letiště pro odlet do Heho (30 minut). Při příjezdu pokračujte autem do Pindaya (cca 2 hodiny jízdy). Tato jízda vám poskytne nádherné scenérie kopců jelikož prochází malebnou krajinou. Obrovské Banyan stromy u Pindaya jeskyní jsou dobře známé pro fotografování. Pak navštivte PINDAYA CAVES, kde si můžete vychutnat nesčetné množství obrazů Buddhy z konce 18. století. Tyto jeskyně jsou velice známé pro své krásné krápníky a stalagmity. Další zastávkou bude tradiční obydlí pro výrobu deštníků. Následný přejezd na hotel v Inle.

DEN 8. JEZERO INLE A VESNICE INDEIN (S)

Při pohledu dolů přes jezero z silnice Taunggyi leží jezero Inle obklopeno zelení. Domy a celé vesnice kolem jezera jsou na kůlech které obklopují plovoucí zahrady kmene Intha. Kmen Intha pouźívá jedinečný stzl veslování a to je za pomocí jedné nohy. Při dnešním výletu zažijete jedinečný způsob života lidí, kteří takhle žijí po celé generace a zároveň prozkoumáte kulturně významné okolí. Které je součástí této krásné oblasti Myanmaru. Prohlídka jezera Inle bude zahrnovat návštěvu památek a hospodářství. Návštěva těchto hospodářství poskytuje hluboký pohled na to jak se lidé na jezeře živí. Takže si můžete vychutnat pohled na rybáře, tkaní hedvábí, výrobu lodí a další. Po obědě pokračujeme do Indein. Zde uskutečníme krátký výlet do Pagody Indein. Cestou si můžete vychutnat klidnou atmosféru, když procházíte roztroušenými pagodami z 8. století. Pak máme jedinečnou příležitost pozorovat kmeny Intha Village při prodeji na místním trhu podél pobřeží. Následný transfer do hotelu lodí.

DEN 9. JEZERO INLE - YANGON (S)

Po snídani v hotelu budete převezeni na letiště pro odlet do Yangonu. Po příletu na vás již bude čekat náš tým a budete převezeni do hotelu. Zbytek dne je volný čas v Yangonu.

DEN 10. PROHLÍDKA YANGONU (S, V)

Po snídani v hotelu se vydáme na procházku po centru města a vychutnáme si město s prodejci na ulici a také koloniální budovy z dávných časů. Celý den bude prohlídka slavných památek v Yangonu.  Večeře v paláci Karaweik.

DEN 11. ODLET ZPĚT DOMŮ (S)

Snídaně a volný čas až do doby odjezdu na letiště. Poté vás dopravíme na mezinárodní letiště Yangon tři hodiny před odletem.

Od / za osobu

Booking
Celkem:
$1,400.0
Začátek
12:00:00
16 participants left

Potřebujete pomoct? Dejte nám vědět!

+841219085660 info@vietnamck.cz Whatsapp Facebook
Důležité informace
Ubytování - 10 nocí ve dvoulůžkových pokojích ve 3hvězdičkovém hotelu. Anglicky mluvící průvodci a řidič po celou dobu prohlídky. 10 snídaní Lety z Yangon do Bagan v ceně. Z Mandalay do InLe Lake v ceně. Z InLe jezera do Yangon v ceně. Všechny přejezdy. Kvalitní klimatizované soukromé vozy po celou dobu prohlídky. Ostatní: Soukromá loď pro výlet lodí v Baganu. Návrat soukromou lodí do Mingunu. Soukromý kůň a vozík Inwa (Ava). Kulturní přehlídka v Yangon a Mandalay. Večeře u Karaweik Palace. Soukromá loď k prohlídce jezera InLe.
Cestovní pojištění není v ceně. Mezinárodní lety. Jídlo neuvedené v itineráři. Občerstvení a nápoje neuvedené v itineráři.

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates