fbpx

Dovolená a poznávací cesty v Myanmaru (BARMA)

Dovolená Myanmar

Myanmar - 12ti dení cesta

Yangon Yangon
Délka: 12 Dnů
Počet: 1 - 16 osob
Z: Yangon
Maximální počet: 16
Do: Yangon
Jazyk: Anglicky mluvící průvodce. ( Možnost Českého průvodce za příplatek )
Naše mystická cesta po Myanmaru (Barmě) je jedinečná příležitost jak zažít na vlastní kůži, jak to bylo v Asii, než byla tato část země zasažena moderními kultůrami.

DEN 01 - PŘÍJEZD YANGON

Vítejte v Yangonu. Na letišti v Yangonu vás bude čekat průvodce spolu s odvozem na váš hotel. Rádi bychom vám zde zajistili dostatek času, abyste si po dlouhém únavném letu mohli odpočinout. Přenocování v hotelu v Yangonu.

DEN 02 - YANGON PROHLÍDKA PAMÁTEK (B)

Snídaně v hotelu. Následné setkání s naším průvodcem a vydáme se na prohlídku Yangon. Prohlídka začíná v centru Yangonu, kde uvidíte, jak lidé z různých náboženství a kultur žijí po staletí v harmonii a míru. Navštěva Sule Pagoda, radnice a mnoho koloniálních budov, Maha Bandoola Park s památníkem nezávislosti, který se nachází v centru města, a navštivtíte trh Bogyoke s více než 2000 obchody prodávajícími všechny druhy výrobků, ale speciální zmínka patří exotickým produktům jako „Shan Bag“ sametové pantofle, lacquerware, obchody s drahokamy a všechny druhy řemesel. Večer navštivte velkolepou pagodu Shwedagon která byla vybudována před 2500 lety, je obalena 11 tunami čistého zlata a 4350 diamanty o hmotnosti 1800 karátů! Při západu slunce nabízí Shwedagon návštěvníkům velkolepou show světel a stínů. Přenocování v hotelu v Yangon.

DEN 03 - YANGON - BAGAN (ranním letem) (B)

Po snídani, transfer na letiště pro váš odlet do Baganu. Při příjezdu na letiště Nyaung Oo, přivítání a setkání se s průvodcem. Před check-in v hotelu, přímá návštěva Nyaung Oo barevného trhu, Shwezigon Pagoda, prototyp pozdnější Myanmar stupa. Následuje Wetkyi-v Gubyaukkyi chrám s jemnými nástěnnými malbami Jataka scén. Příjezd do hotelu pro přihlášení. Odpolední prohlídka pokračuje návštěvou místních dílen kde je možnost shlédnout výrobu různých předmětů. Návštěva chrám Manuha s gigantickými obrazy Budhy. Dojmem královského zajetí života ve vězení, Nanpayi. Chrám v raném stylu s nejlepšími kamennými řezbami, chrám Ananda architektonické dílo a pagodu Shwesandaw. Ke sklonku večera si vybereme pěkné místo pro krásný západ slunce. Přenocování v hotelu v Baganu.

DEN 04 - BAGAN (B)

Po snídani na hotelu. Začneme prohlídkou v Shwe Gukyi, chrám ve staré oblasti Baganu. Zde také budete mít možnost studovat zříceninu paláce Bagan. Navštivte nejvyšší chrám Baganu "Thatbyinnyu", Dhammayangyi, chrám Sulamuni, kde můžete vidět jemné fresky z 18. století z éry Kone Baung která má krasnou historii. Určitě by jste si to neměli nechat ujít. Odpoledne navštěva vesnice Minnan-Thu, kde můžeme sledovat typický styl života ve vesnici. Budeme pokračovat do Lay Myathna a chrámu Phaya Thonezu, prohlídka zničeným chrámem. Výhled na chrám Bagan z nedalekého chrámu zvaného Tayoke Pyay. Přenocování v hotelu v Baganu.

DEN 05 - BAGAN - MANDALAY (ranním letem) - Amarapura - Mandalay (autem) (B)

Po snídani v hotelu se přesunete na letiště pro následný přelet do Mandalay. Po příletu, přímá exkurze do Amarapura znamená město nesmrtelnosti založené v roce 1783 nl. Navštivte Mahagandaryon klášter největší učební klášter v Myanmaru. Denně kolem 10:30 dopoledne se asi 700 mnichů zařadí na poslední jídlo (oběd) dne. Pak si vychutnejte velký 1,2 km dlouhý dřevěný most U Bein, postavený od roku 1782 s více než 1700 obrovskými teakovými sloupy. Tohle místo rozhodně stojí za návštěvu Taung-ta-man jezero, které vám poskytne okouzlující zážitek. Pak pokračujeme v cestě prohlídkou řemeslných dílen, jako je výroba bronzových plastik, broušení zlatých listů a řezba mramorového kamene. Poté přejezd na hotel, pozdní check-in a pak návštěva kláštera Shwenandaw, který je známý svými vynikajícími řezbami do dřeva. Pagoda Kuthodaw často označovala za největší světovou knihu. Dokončete prohlídku návštěvou Mandalay Hill. Přírodní strážní věže pro které jsou vhodné na pozorování západu slunce nad městem. Návrat do hotelu. Přenocování v hotelu v Mandalay.

DEN 06 - MINGUN (soukromou lodí) - SAGIANG (autem) (B)

Po snídani na hotelu. Přejezd na výlet do Mingun. Plavba lodí proti proudu trvá cca 50 minut. Při tété prohlídce soukromou lodí na řece Ayewawaddy, budeme mít možnost videt největši zvon Mingun na světě a nedostavěnou pagodu z 18tého století. Mingun je klidné město s přátelskými místními obyvateli, kde je moňost využít místni volské povozy jako taxi. Krátká procházka od Mingunské Mya TheinTan pagoda která je plná místních prodejců a je to dobré místo pro obchody s malbami a suvenýry. V jednom z obchodů si můžete vychutnat místní čaj, studené nápoje a trdiční pokrmy. Následný přesun do Sagaing. Návštěva dílen na tkaní hedvábí, stříbrných šperků, které jsou tak slavné v Myanmaru. Později pokračujeme do Sagaing Hill, který je téměř celý pokryt náboženskými stavbami jako kláštery, meditační centra,které se nachází nedaleko řeky. Po prohlídce si můžeme vychutnat panoramatický výhled na řeku Ayerwaddy z vrcholu kopce. Konečně zpátky do hotelu. Zbytek dne volná zábava.

DEN 07 - MANDALAY - HEHO (ranním letem) - KALAW (soukromým autem) (B)

Po velmi brzké snídani v hotelu, budete převezeni na letiště pro přelet do Heho. Po příletu následuje transfer do krásné oblasti Kalaw. Na cestě po venkovských silnicích můžeme pozorovat místní lidi jak se staraji o své farmy se zeleninou a nebo rýžové pole. Město Kalaw je plné britské koloniální zástavby. Po osvěžení na hotelu, návštěva starého vlakového nádraží, které si udržuje svou původní podobu. Toto nádraží bylo postaveno Brity na počátku 20. století. Pak se vydáme na panoramatický výhled na město Kalaw z kláštera na kopci.  Novštívíme také Thein Taung místní trh. Později navštívíte jeskyni Shwe U Min a starý chrám. Návrat do hotelu, noc v hotelu.

DEN 08 - KALAW (Soft Trekking do vesnice Shan) - INLE (B, L)

Odjezd autem od hotelu k výchozímu bodu výletu na Myin Ka, TaungYoo Village (cesta trvá asi 20 minut). Po procházce asi 2,5 hodiny do Pine Ne Bin, vesnice Palaung, kde můžete vidět  tradiční ruční tkaní a kvašení čaje. V Pine Ne Bin Village se bude podávat oběd s tradičním místním jídlem. Odtud pěšky cca 1.45 hodin až do konce prohlídky. Přistavené auto vás vyzvedne a pojedeme do Nyaung Shwe, kde se nachází jezero Inle. Cestou pojedeme mnoha různými druhy zeleninových plantáží a můžete si vychutnat horskou krajinu. Transfer do hotelu a přenocování v Inle.

DEN 09 - INLE LAKE SIGHTSEEING (B)

Po snídani v hotelu se vydáme prozkoumat jezero Inle, klenot státu Shan. Na cestě můžeme vidět ranní trh. Jezero Inle je ve výšce 875 metrů nad mořem a je jediným místem, kde můžete vidět jedinečné "jednonohé veslaře" a plovoucí zahrady. Během prohlídky jezera si můžete vychutnat malebnou krásu jezera, rybářské kánoe a speciálních metodz pro rybolov a sbírání mořských řas. Po cestě k návštěvě kláštera Nga Phe Chaung (také klášter Jumping Cat) uvidíme spoustu plovoucích zahrad. Poté se vydáme do vesnice He ya ywa, kde se podíváme na typický místní život a pak se vydáme na návštěvu místní truhlářské dílny, kde uvidíme, jak zde lidé staví lodě. Hedvábné tkaní a výroba lotosové tkaniny. Později odpoledne navštivíte nejznámější pagodu Paungdaw Oo. Návrat do hotelu a přenocování v hotelu.

10. DEN - Exkurze INDEIN (B)

Po snídani v hotelu. Návštěva vesnice Indein, skrytého pokladu jezera Inle. To je komplex Shwe Indaing pagoda, který je nově otevřen pro mezinárodní cestovatele, kde se nacházejí zbytky klášterů z 13. století. Cestou si vychutnáte přírodní krásy, jako jsou zeleninové zahrady, děti a mladí mniši (nováčci), kteří si užívají ranní koupání v čistém proudu řeky s  vodními bůvoli a lidé mezi rýžovými poli. Po pěkné procházce mezi pagodami se vydáme pěšky podél bambusového lesa k molu, k lodi ktrá nás odveze zpět na jezero Inle. Večer návrat do hotelu. N oc v hotelu Inle.

11. DEN - HEHO - YANGON (let) (B)

Dnes je váš volný den. V závislosti na vašem letovém řádu z Heho - Yangon, vás náš řidič vyzvedne v hotelu a odveze na letiště pro odlet do Yangonu. Přenocování v Yangonu.

12. DEN - YANGON ODLET 

Dnes ráno navštívíme Chaukhtatkyi kde se nachází Ležící Budha, dobrá možnost jak si pořídit posledních pár fotografií. Karaweik Royal Barge na Kandawgyi Royal Lake. Poté, transfer na letiště Yangon pro odlet.

Od / za osobu

Booking
Celkem:
$1,618.0
Začátek
12:00:00
16 participants left

Potřebujete pomoct? Dejte nám vědět!

+841219085660 info@vietnamck.cz Whatsapp Facebook
Důležité informace
| Ubytování se snídaní (Twin / Double / sdílení ). | Transfer a okružní jízdy (se soukrmím klimatizovaným autem a řidičem ). | Vstupní poplatky. | Poplatky za průvodce anglicky mluvící (různý průvodce v každé oblasti). | Lodní poplatky za návštěvu jezera Inle. | Trekking v Kalaw včetně jednoho oběda | 5% daň | Po celou dobu minerální voda.
| Stravování (oběd a večeře) s výjimkou jednoho oběda během pěší turistiky. | Vízový poplatek. | Nápoje. | Mezinárodní letištní daň. | Osobní výdaje, jako jsou poplatky za fotoaparát, tipy atd. | Jakékoli položky neuvedené v rámci služby.

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates