fbpx

Dovolená a poznávací cesty do Kambodže

Dovolená Kambodža

Poznávací cesta Kambodžou

PHNOM PENH PHNOM PENH
Délka: 14 Dnů
Počet: 1 - 16 osob
Z: PHNOM PENH
Maximální počet: 16
Do: PHNOM PENH
Destinace: Kambodža
Jazyk: Anglicky mluvící průvodce. ( Možnost Českého průvodce za příplatek )
Transport: Bus
Prozkoumejte Wat Phnom, poklidný chrám na kopci, po kterém je město pojmenováno. Podle legendy, žena ze 14. století jménem Penh našla posvátné buddhistické objekty v nedaleké řece a položila je zde na malý kopec.

DEN 01 PHNOM PENH - PŘÍJEZD

Vyzvednutí na letišti Phnom Penh našim průvodcem a přejezd na hotel v centru města. Přihlášení do hotelu a volná čas po zbytek dne. Večeře na vlastní náklady a noc v hotelu.

DEN 02 PHNOM PENH - PROHLÍDKA MĚSTA (S)

Snídaně v hotelu. Ráno se vydáme k památníku Choeung Ek, kde je stúpa vytvořená asi 8000 lidskými lebkami a představuje místo neslavného Killing Fields. Toto bylo popraviště pro oběti mučení tábora Tuol Sleng. V tomto klidném prostředí je téměř nemyslitelné si představit, že do dnešního dne bylo z této oblasti exhumováno téměř 9000 lidských ostatků. Konfrontujte tragickou minulost Kambodže na prohlídce muzea genocidy Tuol Sleng, bývalé školy, která sloužila jako centrum mučení Rudých Kmérů. Odhaduje se, že zde bylo zadržováno a mučeno více než 20 000 lidí. Přestávka na oběd, není v ceně. Odpoledne navštivte Národní muzeum. Sídlí v krásné tradiční budově a obsahuje mnoho vynikajících příkladů Kmérského řemeslného umění. Dále poznáme jasnějším období v historii Kambodže s návštěvou Královského paláce a Stříbrné pagody. Prozkoumejte Wat Phnom, poklidný chrám na kopci, po kterém je město pojmenováno. Podle legendy, žena ze 14. století jménem Penh našla posvátné buddhistické objekty v nedaleké řece a položila je zde na malý kopec. Večeře na vlastní náklady, noc v hotelu v Phnom Penh. 

DEN 03 PHNOM PENH - KAMPONG THOM - SIEM REAP (S)

Snídaně v hotelu. Toto ráno se vydáme na cestu s naším průvodcem a řidičem do Siem Reapu (314 km / 6-7 hodin). Cestou navštívíme Skun Market, kde můžete vidět místní lidi prodávající smažené kobylky, červy, velké černé pavouky a sezónní ovoce. Oběd není v ceně. Pokračujeme po silnici do Siem Reapu a navštivíme Sambor Prei Kuk, starobylé hlavní město Kambodže nazvané Isanapura, to bylo hlavním městem království Chenla, před slávou Angkorské doby v Kampong Thom. Na konci tohoto dne dorazíme do Siem Reapu a ubytujeme se v hotelu. Večeře nejsou na vlastní náklady, noc v hotelu v Siem Reap

DEN 04 SIEM REAP - ANGKOR WAT TOURS (S / V)

Snídaně v hotelu. Navštivte starobylé hlavní město Angkor Thom (12. století): Jižní brána s obrovskými sochami, chrám Bayon, jedinečný pro jeho 54 věží zdobených více než 200 usmívajícími se tvářemi Avolokitesvara, Phimeanakas, Royal Enclosure, Elephants Terrace a terasa krále Lepera. Oběd není v ceně. Navštívite nejslavnější ze všech chrámů na Angkoru: Angkor Wat. Chrámový komplex pokrývá 81 hektarů a je srovnatelný s Imperial Palace v Pekingu. Jeho výrazných pět věží je vyzdobeno kambodžskou vlajkou. Mistrovské dílo z 12. století je historiky považováno za hlavní příklad klasického kmérského umění a architektury. Večeře v místní restauraci kde si můžete vychutnat show tradičního Kmérského tance. Noc v hotelu v Siem Reap. 

DEN 05 SIEM REAP - ANGKOR WAT TOURS (S)

Snídaně v hotelu. Tento den budeme pokračovat do některých vzdálených chrámů, včetně krásného chrámu Banteay Srei, který byl postaven na konci 10. století a byl zasvěcen hinduistickému Bohu. Banteay Srei v podstatě znamená „citadela žen“ a Banteay Srei má některé z nejlepších řezbářských prací všech chrámů. Pak navštévíte Banteay Samre Temple. Oběd není v ceně. Odpoledne navštivte unikátní interiérové ​​cihlové plastiky Prasat Kravan, Srah Srang (kdysi sloužily jako královské lázně) nebo na rituální koupání. Ta Prohm byl relativně nedotčený, protože byl objeven až nedávno a zachovává si velkou část jeho tajemství. Neak Pean, kašna postavená uprostřed bazénu (reprezentující himálajské horské jezero) a chrám Preah Khan, postavený králem Jayavarmanem VII. Preah Khan je, podobně jako Ta Prohm, místem vyvýšených chodeb. Na rozdíl od Ta Prohm je však chrám Preah Khan v rozumném stavu a pokračující práce na stabilizaci stavby která by měla tuto situaci vyřešit a dokonce zlepšit. Užijte si nádherný západ slunce z vrcholu chrámu Pre Rup. Večeře na vlastní náklady a noc v hotelu v Siem Reap.

DEN 06 SEM REAP - ANGKOR WAT TOURS - KAMPONG PHLUK (S)

Snídaně v hotelu. Dnes dopoledne projedete krajinou do Rolous Group. Nachází se uprostřed rýžových polí a plantážemi. Po příjezdu, necháme auto na parkovišti a dále budeme pokračovat pěšky. Uvidíme tři památky Rolous Group z dálky, zatímco průvodce nám poskytne stručný popis jejich historie. Jedná se o nejstarší zříceniny v regionu, které se datují do 8. a 9. století. Následná prohlídka všech chrámů s názvem Lolei, Bakong a Preah Ko s tříkilometrovou procházkou. Oběd není v ceně. Odpoledne, po obědě se vydáme do Preah Vihear. Zde se můžeme těšit na jízdu lodí na jezeře Tonle Sap a prohlídku Kampong Phluck VILLAGE. Toto je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii a teče do řeky Mekong v Phnom Penh. Uvidíme rybářskou "plovoucí vesnici" s plovoucími školami, plovoucí policejní stanicí atd. Tyto plovoucí vesnice se pohzbují po jezeře podle přílivu a odlivu. Večeře na vlastní náklady. Noc v hotelu v Siem Reap.

DEN 07 SIEM REAP - BENG MEALEA - KOH KER - PREAH VIHEAR (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Vyzvednutí a přivítání ve vašem hotelu našim průvodcem a přejezd do Preah Vihear (239 km / 5-6 hodin). Na cestě navštívíte vzdálený chrám Beng Mealea a uvidíte jak zde Kmérští lidé žijí (60 km od Siem Reapu). Prozkoumejte dlouho opuštěné zříceniny Beng Mealea (11. století), stále ještě sevřené zarostlou džunglí. Oběd v místní restauraci. Další 1 hodina jízdy vás zavede na Koh Ker, který se nachází na severovýchodě od Siem Reapu. Objevte dlouho opuštěné chrámy v lesích severní Kambodže. Také známý jako Chok Gargyar, sloužil jako hlavní město krále Jayavarman IV (vládl 928-42). Jeho syn a nástupce Harshavarman přesunul hlavní město zpět do Angkoru v roce 944. V regionu Koh Ker je pozoruhodný počet náboženských staveb. Existuje více než 30 hlavních struktur a odborníci se domnívají, že v regionu mohlo být až 100 menších sakrálních staveb. To bylo také plodné období pro gigantické sochařství a několik nejpůsobivějších kusů v Národním muzeu v Phnom Penh pochází z Koh Ker, včetně obrovského Garuda (napůl muž, napůl pták). Na sklonku odpoledne, příjezd do Preah Vihear a check-in do hotelu. Večeře v místní restauraci a noc v hotelu v Preah Vihear.

DEN 08 PREAH VIHEAR - STEUNG TRENG (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Brzy ráno navštívíte nádherný chrám Preah Vihear, který byl postaven na vrcholu hory nedaleko hranic Thajska - Kambodže. Prohlídka je brzy ráno a bude zakončena později odpoledne pro návrat do Siem Reapu. Chrám Preah Vihear, kde trvala stavba více než 300 let. Stavba byla zahájena pravděpodobně roku 893 králem Yasovarmanem, který vedl zemi od roku 889, pravděpodobně do 910. Většina budov chrámu byla vytvořena králem Suryavarmanem (1002 - 1049), nakonec chrám byl dokončen za vlády Velkého krále Suryavarmana II (1113 - 1150), slavného krále který byl zakladatelem nádherného chrámu Angkor Wat v provincii Siem Reap. Oběd v místní restauraci. Odpoledne cesta do Stung Treng (252 km / 5-6 hodin). Na cestě navštivte vodopád Sopheak Mitt, na řece Mekong u hranice Kambodže-Laosu. Na konci dne příjezd do Stung Treng. Přihlášení v hotelu. Večeře v místní restauraci. Noc v hotelu v Stung Treng.

DEN 09 STEUNG TRENG - RATTANAKIRIR (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Ráno navštívíme místní trh v Stung Treng kde se na místní obyvatele kteří zde prodávají čerstvou zeleninu, maso, ryby, hady, ovoce atd. Pak budeme pokračovat v návštěvě města Banlung (170 km / 3-4 hodiny). Ratanakiri kde je spousta přírodních, kulturních a historických památek. Po příjezdu do města se ubytujeme v hotelu. Oběd v místní restauraci. Ještě tohle odpoledne navštívíme Jezero Yakloam, jedinečné kráterové jezero v Kambodži. To bylo vytvořeno sopečnou erupcí asi před 4000 lety. Jezero je 50 metrů hluboké a je vhodným místem pro relaxaci, koupání a panoramatické výhledy do okolí. Později návrat do města. Večeře v místní restauraci a noc v hotelu Ratanakiri.

10. den RATTANAKIRIR - KRATIE (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Dnes ráno odjezd do Kratie (276km / 5-6 hodin). Po příjezdu přesedneme na trajekt, na ostrov Koh Trong a ubytujeme se v hotelu. Oběd v místní restauraci. Odpoledne nasedneme na kola a projedeme si ostrov v poklidném tempu kde můžeme sledovat místní obyvatele při jejich práci (projížďka 9Km). Projedete mnoho tradičních Kmérských vesnic a uvidíte tradiční domy postavené na kůlech. Čísla v horní části střechy označují rok, kdy byl dům postaven. Úzké silnice jsou perfektní pro jízdu na kole s dostatkem stínu a zároveň vám umožňují se dostat blízko k domům od místních obyvatel, aniž by jste příliš zasahovaly do jejich soukromí. To vám umožní hlouběji nahlédnout do života místních v Koh Trong. Ačkoli někteří vesničané jsou zdrženlivý, spousta dětí a dokonce i někteří dospělí vám ukážou přátelský úsměv. Někdy se stáva že vás chtějí pozvat i k sobě domů na šálek čaje. Večeře v místní restauraci a noc v hotelu v Koh Trong.

DEN 11 KRATIE - KAMPONG CHAM - PHNOM PENH (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Dnes ráno na palubě lodi se dozvíte více o životě delfínů Irrawaddy - ohrožených druh sladkovodních delfínů. Oběd v místní restauraci. Odpoledne cesta zpět do Phnom Penhu (261 km / 5-6 hodin). Cestou navštívíme slavnou Chub Rubber Plantation, kde se vyrábí většina surového kaučuku na export. Toto město bylo francouzi-založeno pro výrobu pneumatik Michelin v padesátých létech. Uvidíme také spoustu Kaučukových stromů a jejich výsadbu. Na konci dne, příjezd do Phnom Penh a check-in na hotelu. Večeře v místní restauraci a noc v hotelu v Phnom Penhu.

12. den PHNOM PENH - KAMPOT - KEP (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Odjezd do provincie Kampot (154 km / 4-5 hodin). Cestou se vydáme do národního parku Bokor, příjemná 30minutová procházka vás zavede k vodopádům Popokvil. Přístup je v deštivím období obtížný a v období sucha nemusí být zase tolik vody - procházka je však kdykoliv příjemná! Po tom navštívíte dlouho-opuštěné město Bokor: objevte zříceniny bývalé královské rezidence, kostel, hotel s kasinem a (pokud to počasí dovolí) úžasný výhled na jižní pobřeží. Oběd v místní restauraci. Po cestě do Kampotu, navštívíme pepřové plantáže. Přihlášení na hotel v KEPU. Večeře v místní restauraci a noc v hotelu v KEPU.

13. den KEP - RABBIT ISLAND (S / O / V)

Snídaně v hotelu. Dnes vezmeme loď na ostrov RABBIT ISLAND, kde budete trávit svůj volný čas pro koupání a opalování. Oběd se podává v místní restauraci. Později odpoledne návrat lodí do KEP. Večeře v místní restauraci a noc v hotelu v KEP.

14. den KEP - PHNOM PENH - ODLET (S)

Snídaně v hotelu. Transfer zpět na letiště do Phnom Penh (4 hodiny) a odlet zpět domů.

Od / za osobu

Booking
Celkem:
$2,108.0
Začátek
12:00:00
16 participants left

Potřebujete pomoct? Dejte nám vědět!

+841219085660 info@vietnamck.cz Whatsapp Facebook
Důležité informace
Prohlídky a transfery dle programu. 13 nocí ubytování v Kambodži. Stravování: S = Snídaně; O = oběd; a V = večeře Veškeré vstupné, lodní poplatky, soukromé klimatizované vozidla s anglicky mluvícími průvodci. Studená minerální voda během výletů.
Vízový poplatek. Jídlo pokud neni uvedeno jinak v itineráři. Osobní výdaje. Cestovní pojištění a mezinárodní letenka.

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates