fbpx

Blog o cestování do Vietnamu

Blog o cestování do Vietnamu

Vietnam otevře své hranice návštěvníkům ze zemí bez koronaviru

Vietnam otevře své hranice návštěvníkům ze zemí bez koronaviru

HÀ NỘI – Việt Nam zvažuje otevření svých hranic zahraničním návštěvníkům – pokud země, ze které přijíždí, nebylo evidováno 30 dní bez nových případů COVID-19, uvedli odborníci.

Záležitost byla projednána na zasedání, které se konalo ve čtvrtek v Hà Nội, národním řídícím výborem pro prevenci a kontrolu COVID-19. Členové výboru uvedli, že i když se obnoví mezinárodní cestovní ruch, destinace by byly omezeny na určitý počet ostrovů v zemi, včetně Phú Quốc v provincii Kiên Giang, zatímco opatření na ochranu veřejného zdraví jsou vynucena k zajištění bezpečnosti turistů i místních obyvatel.

Náměstek ministra kultury, sportu a cestovního ruchu Trịnh Thị Thủy uvedl, že cestovní kanceláře ve Việt Namu by se měly v krátkodobém horizontu soustředit na stimulaci domácího cestovního ruchu, zatímco hranice zůstává přísně uzavřena. Trịnh Thị Thủy řekl, že podniky okolo cestovního ruchu v poslední době reagovaly pozitivně a upravují své cestovní balíčky tak, aby lépe vyhovovaly místním turistům. Některé hotely dosáhly 80-90 % své kapacity a jiné jsou zcela plné. Což je pozitivní znamení domácího cestovního ruchu. Členové řídícího výboru uvedli, že vedoucí představitelé obecních a provinčních lidových výborů musí nést odpovědnost za povolení vstupu zahraničních investorů, techniků a manažerů do Việt Namu. Firmy, které potřebují zaměstnávat zahraniční odborníky, musí sestavit seznam a zaslat jej místnímu lidovému výboru ke schválení. Tento seznam musí být poté zaslán ministerstvu veřejné bezpečnosti ke schválení víza. Všichni zahraniční odborníci přijíždějící do Việt Namu musí být v karanténě na základě předpisů ministerstva zdravotnictví.

Pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví se musí připravit na dohled nad karanténními středisky pro posádky letadel a zahraniční odborníky přijíždějící do země.

Việt Nam pozastavil vstup všem cizím státním příslušníkům 21. března na základě směrnice premiéra Nguyễna Xuâna Phúce. Pro ty, kteří vstupují do země pro diplomatické účely, obchodní manažeři, odborníci a vysoce kvalifikovaní pracovníci, veřejná bezpečnost, národní obrana, zahraniční věci a ministerstva zdravotnictví rozhodnou, zda je pro ně nutné udělit víza. Při vstupu do země musí stále splňovat zdravotní prohlášení a dodržovat 14denní povinná karanténní pravidla.

 

Aktualizace 29.5.2020

Scénář pro opětovné otevření hranic mezinárodním turistům do Vietnamu.

V případě, že bude pandemie v září na ústupu na některých klíčových trzích, VNAT navrhne uvolňující omezení a opětovné zahájení propagačních aktivit, tak aby přilákaly mezinárodní návštěvníky pro vstup do Vietnamu. K tomu je nutný mechanismus vzájemné lékařské kontroly s ostatními zeměmi, které kontrolují Covid-19. V tomto scénáři bude otevření jihovýchodní a severovýchodní Asii jako prvními trhy, na které se bude VNAT zaměřovat ve svém propagačním programu ve čtvrtém čtvrtletí 2020. Pokud pandemie potrvá do konce roku, VNAT zváží jinou možnost.

 

Více o COVID-19 ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu - Koronavirus ve Vietnamu (COVID-19)

Levná víza do Vietnamu pro rok 2020

 

 Vietnam otevře své hranice návštěvníkům ze zemí bez koronaviru


Vytisknout   E-mail

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates