fbpx

Blog o cestování do Vietnamu

Blog o cestování do Vietnamu

Cestování do Vietnamu (COVID-19)

Cestování do Vietnamu (COVID-19)

 

AKTUALIZOVÁNO: 29. Květen 2020

Koronavirus ve Vietnamu. Od prvního případu koronaviru (COVID-19), Vietnam pozorně sledoval situaci a zavedl řadu proaktivních a komplexních opatření k boji proti šíření viru v zemi a přípravě svých zařízení veřejného zdraví. Předchozí zkušenosti s jinými epidemiemi staví Vietnam do silného postavení, aby chránil svou populaci i návštěvníky, kteří jimi procházejí. Cestovatelé ve Vietnamu mohou mít dotazy ohledně šíření viru ve Vietnamu a také o tom, které destinace jsou stále bezpečné a otevřené návštěvníkům. Níže je uveden úplný přehled situace COVID-19 ve Vietnamu, pokud jde o cestovatele.

 

Aktuální počet případů Koronavirem (COVID-19) ve Vietnamu

Potvrzené případy 326
Vyléčené případy 272
Úmrtí 0

 Koronavirus ve Vietnamu

První potvrzené případy COVID-19 se objevily ve Vietnamu 23. ledna 2020. Z potvrzených případů, které se ve Vietnamu doposud objevily, je 165 Vietnamců a zbytek jsou cizinci.

Potvrzené případy byly umístěny do karantény ve městech Ho Či Minh, Hanoj, Nha Trangu, Hai Duong, Hue, Da Nang a Thanh Hoa a v provinciích An Giang, Lai Chau, Long An, Quang Ninh, Quang Nam, Thai Binh, Binh Thuan, Ninh Thuan, Phu Tho, Lao Cai, Bac Lieu, Ben Tre, Ha Tinh, Kon Tum, Nghe An a severní provincii Vinh Phuc.

 

Vízové ​​povinnosti pro cestující do Vietnamu

 

Do Vietnamu nebude povoleno vstupovat nebo vydávat víza cizím státním příslušníkům, a to od 22. března do dalšího oznámení, s výjimkou těch, kteří cestují pro úřední nebo diplomatické účely a kteří musí ihned po příjezdu podstoupit lékařskou kontrolu a 14denní karanténu, aby bylo možné předejít šíření COVID-19. Zákaz cestování se vztahuje také na ty, kteří v současné době mají víza nebo vízové dopisy. Vietnam oficiálně pozastavil všechna vízová osvobození pro všecny občany cizích zemí.

 

Lékařské kontroly a karantény

 

Od 7. března budou všichni příchozí cestující do Vietnamu povinni po příjezdu předložit zdravotní prohlášení a podstoupit lékařské prohlídky COVID-19. Cestující mohou vyplnit zdravotní prohlášení na letišti nebo jej předložit předem na tomto odkazu.

 

Lety související s COVID-19 ve Vietnamu

 

Od 1. února byly všechny lety do a z pevninské Číny na všech leteckých společnostech na neurčito pozastaveny Vietnamskou správou civilního letectví. Lety s připojením k Jižní Koreji, Macau, Hongkongu a Tchaj-wanu fungují s mnoha leteckými společnostmi provozujícími snížené trasy. Společnost Vietnam Airlines oznámila, že pozastaví všechny své obousměrné mezinárodní lety od 25. března do dalčího oznámení. Všichni přijíždějící cestující do Vietnamu budou po příjezdu povinni předložit zdravotní prohlášení a podrobit se lékařským prohlídkám COVID-19. Cestující mohou vyplnit zdravotní prohlášení na letišti nebo jej předložit předem na tomto odkazu.

 

Uzavření a zrušení kvůli COVID-19 

Řada festivalů a akcí ve Vietnamu byla zrušena nebo odložena v souladu s vládní směrnicí, aby se zabránilo veřejným shromážděním:

 • Huế Festival 2020 - Přesunuto na srpna 2020
 • F1 Vietnam Grand Prix - Přesunuto
 • Da Lat Sufferfest - Přesunuto
 • Quang Binh Marathon - Přesunuto
 • Techcombank Ha Noi Marathon - Přesunuto
 • Sunrise Sprint - Přesunuto na 3. května 2020
 • Da Nang International Fireworks Festival 2020 - Zrušeno
 • Da Lat Ultra Trail 2020 - Přesunuto na 9.-21. června 2020

Abychom zabránili šíření viru a dezinfikovali jejich prostory, oznámilo několik nejlepších turistických míst v měsíci březnu dočasné uzavření. Od nynějška do konce března budou uzavřena tato turistická místa - Ha Long Bay, Cat Ba, Bai Tu Long Bay, Ninh Binh, Phong Nha, San Sonary My Son, Citadela Hue a Parfém Pagoda.

POZNÁMKA: Pěší zóny v Hue, Hoi An a v Hanoji budou pozastaveny a zůstanou otevřené pro dopravní provoz až do dalšího upozornění.

 

 

Preventivní kroky vietnamské vlády

 

Vietnamský premiér oficiálně prohlásil korona virus COVID-19 za epidemii ve Vietnamu 1. února 2020. Přestože potvrzené případy zůstávají v zemi nízké, úřady přijímají rychlá a přísná preventivní opatření k omezení viru. Vláda vytvořila Národní řídící výbor pro prevenci a kontrolu COVID-19, který směřuje své úsilí a komunikuje s veřejností. Národní řídící výbor spustil online centrum pro správu a administrativy pro diagnostiku a léčbu COVID-19 a 6. března Vietnam oznámil, že bude denně vyrábět 10 000 testovacích souprav.
Kromě toho mnoho soukromých vietnamských podniků, rezidenčních komplexů a turistických ubytovacích zařízení zavedlo svá vlastní preventivní opatření k zajištění bezpečnosti zakazníků.

"Vietnamské ministerstvo zdravotnictví nařídilo všem vietnamcům a cizincům v zemi nosit obličejové masky na letech, v letištních terminálech a na přeplněných veřejných místech, jako jsou supermarkety, autobusová nádraží a vozidla veřejné dopravy, ve snaze bojovat proti šíření viru"

 

Zdravotní a bezpečnostní opatření pro cestující

Cestovatelům ve Vietnamu se doporučuje, aby během svých cest přijali rozumná opatření proti koronaviru COVID-19. Světová zdravotnická organizace nastiňuje tyto základní postupy, jak zajistit sebe i své blízké:

 

 1. Vyhněte se cestování, pokud máte horečku a kašel. Pokud máte horečku, kašel a potíže s dýcháním, upozorněte zdravotnické služby a sdílejte s nimi svou nedávnou cestovní historii.
 2. Udržujte sociální distancování. Zůstaňte metr nebo více od ostatních, zejména těch, kteří kýchají nebo kašlají nebo mají horečku.
 3. Ruce si pravidelně umývejte mýdlem a tekoucí vodou. Můžete také použít ruční dezinfekční prostředek na ruce na bázi alkoholu
 4. Při kašlání nebo kýchání si zakryjte ústa a nos kapesníkem. Znečištěné kapesníky okamžitě zlikvidujte a po kašlání nebo kýchání si umyjte ruce.
 5. Vyvarujte se kontaktu s živými zvířaty. Pokud se dotknete živých zvířat nebo živočišných produktů na trzích, umyjte si ruce mýdlem a vodou.
 6. Jezte pouze dobře vařené jídlo. Ujistěte se, že vaše jídlo, zejména živočišné bílkoviny a mléčné výrobky, jsou pečlivě vařeny a připraveny v hygienickém prostředí.
 7. Zlikvidujte masky pro jedno použití. Pokud se rozhodnete nosit masku na jedno použití, ujistěte se, že zakrývá nos a ústa, nedotýkejte se masky a po sejmutí si umyjte ruce.

 

!!Každý cestující, který má příznaky viru - horečka, kašel a potíže s dýcháním - by měl okamžitě zavolat na horkou linku Vietnamu: 19003228!!

 

Počasí ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu

Více na - Vietnam otevře své hranice návštěvníkům ze zemí bez koronaviru

Cestovatelé, kteří hledají aktualizované statistiky o COVID-19, mohou použít Coronavirus app.

Aktualizace od vietnamské vlády:  https://ncov.moh.gov.vn

Velvyslanectví ČR v Ha noi: https://www.mzv.cz/hanoi/cz/vizove_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt_ve_vietnamu

Koronavirus ve Vietnamu

  Koronavirus ve Vietnamu

 


Vytisknout   E-mail

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates