fbpx

Blog o cestování do Vietnamu

Blog o cestování do Vietnamu

Podzemní tunely Cu Chi ve Vietnamu (SAIGON)

Podzemní tunely Cu Chi ve Vietnamu (SAIGON)

Cu Chi tunely,  Ho Chi Minh City (SAIGON) Vietnam

Podzemní tunely v Củ Chi jsou obrovskou sítí spojovaných tunelů umístěných v okrese Củ Chi v Ho Či Minově městě (Saigon) ve Vietnamu a jsou součástí mnohem větší sítě tunelů, které tvoří základ většiny země. Tunely Củ Chi byly místem několika vojenských kampaní během války ve Vietnamu a byly základnou operací Vietkongu pro Tết Offensive v roce 1968.

Podzemní tunely Củ Chi ve Vietnamu Tunely Cu Chi ve Vietnamu

Tunely sloužily vojáky Vietkongu jako úkryty během boje a sloužily také jako komunikační a zásobovací trasy, nemocnice, zásobovací prostory na potraviny, zbraně a obytné prostory pro četné severo vietnamské bojovníky. Tunelové systémy měly pro Vietkong velký význam v jejich odporu vůči americkým silám a pomáhaly čelit rostoucímu americkému vojenskému úsilí.

 Tunely Cu Chi ve Vietnamu

Tunely Cu Chi ve Vietnamu

Američtí vojáci používali termín „Černá ozvěna“ popis podmínek v tunelech. Pro Vietkong byl život v tunelech obtížný. Vzduchu, jídla a vody bylo málo a tunely byly zamořeny mravenci, jedovatými stonožkami, hady, štíry, pavouky a hlodavci. Vojáci většinou trávili den v tunelech prací nebo odpočíváním a vycházeli ven jen v noci, aby hledali zásoby, pěstovali zeleninu nebo bojovali s nepřítelem. Někdy, během období těžkého bombardování nebo pohybu amerických vojáků v blízkosti, byli nuceni zůstat pod zemí několik dní v kuse.

Tunely Cu Chi ve VietnamuTunely Củ Chi

Mezi lidmi žijícími v tunelech byla nejčastější nemoc zejména malárie, která byla druhou největší příčinou úmrtí vedle bitevních zranění. Zachycená zpráva Viet Cong naznačuje, že v jednom okamžiku měla polovina jednotky lidových osvobozeneckých ozbrojených sil (PLAF) malárii a že sto procent mělo významné střevní parazity.

Podzemní tunely Củ Chi ve Vietnamu můžete navštívit i snámi

VÍZA DO VIETNAMU


Vytisknout   E-mail

Kontakt


BANKOVNÍ SPOJENÍ - CZ 
Raiffeisen Bank - 
4816617001/5500 

Vietnam - Standard Chartered
Číslo účtu: 99339554599
Swift code: SCBLVNVX

Novinky

Sign up with email to get updates